Chodzenie na zajęcia sportowe w ostatnich latach bardzo mocno spada – w końcu coraz mniej dzieci woli spędzać czas na świeżym powietrzu, a koronawirus wcale tego też nie ułatwia. Dlaczego więc dzieci powinny chodzić na zajęcia sportowe w szkole?

Zalety uprawiania sportu
Regularne ćwiczenia dzieci na w-f mogą wzmocnić całe ciało, dzięki czemu stale rozwijające się mięśnie mogą lepiej chronić stawy przed kontuzjami. Dodatkowo ćwiczenia już od pierwszych klas pomagają uzyskać odpowiednią koordynację, co na pewno przyda się twojemu dziecku w późniejszym życiu. Ćwiczenia w szkole pozwalają również lepiej dotlenić organizm, a także oczywiście zwiększyć wydolność całego organizmu.
Dodatkowo regularne ćwiczenia na wychowaniu fizycznym chronią dzieci przed wadami postawy, co jest dość ważne, jeśli chcemy, aby nasze dziecko nie miało problemów z układem kostnym w dorosłym życiu. Ćwiczenia fizyczne poprawiają również zdolności adaptacyjne dzieci, dzięki czemu młodemu ciału łatwiej jest przystosować się do zmieniającego się środowiska.
Większość dzieci jest bardzo ruchliwych, co jest naturalną cechą, którą należy raczej wykorzystywać niż tłumić – to zrozumiałe że po pracy potrzebujemy spokoju, ale jeśli nasze dziecko jest zbyt energiczne, to warto jest zapewnić mu dodatkowe ćwiczenia, które mogą zaprocentować czymś więcej. Każdy młody człowiek potrzebuje ćwiczeń fizycznych, które mogą być idealnym sposobem na naturalne rozładowanie zbyt dużej ilości energii. Tłumienie dzieci w postaci krzyczenia na nie, może tylko doprowadzić do tego, że z czasem pojawią się u nich problemy psychiczne.
Problemy ze zwolnieniami
Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazują, że dzieci i młodzież nie ćwiczą wystarczająco – ich aktywność ostatnio nawet nie ogranicza się do obowiązkowych ćwiczeń w szkole. Jeśli twoje dziecko nie ma ochoty ćwiczyć w szkole, to warto jest dać dziecku możliwość uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu. Jednocześnie, gdy dziecko jest chętne do uprawiania sportu, łatwiej je zachęcić do ćwiczeń. Dobrym czynnikiem motywującym jest nie tylko zainteresowanie dziecka, ale także to co my robimy. W końcu jeśli zaczniesz ćwiczyć z dzieckiem, to na pewno będzie miało ochotę ono ćwiczyć w normalny sposób.
Masz otyłe dziecko?
Nie ma żadnego powodu do tego, aby zwalniać otyłe dziecko z obowiązkowych ćwiczeń w szkole. W przypadku dużej otyłości należy uzgodnić plan ćwiczeń ze specjalistą, gdyż niektóre ćwiczenia nie są w tym momencie zalecane, gdyż mogą spowodować uszkodzenie stawów.
Długoletnie badania wykazały, że osoby z nadwagą w dzieciństwie są bardziej narażone na choroby serca w wieku dorosłym. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko raka, upośledza metabolizm, a także upośledza tolerancję organizmu na glukozę, co może sprawić, że twoje dziecko będzie narażone na cukrzycę typu drugiego w niedalekiej przyszłości. Dlatego też lepiej jest pilnować swoje dziecko, aby schudło, oraz zastosować odpowiednią dietę.
Źródło: https://poker-zasady.pl